Festival de Màlaga, que enguany compleix la seva vintena edició, vol apostar pel desenvolupament del cinema en espanyol presentant els seves millors documentals, curtmetratges, etc., a més de retre homenatge a diferents personalitats de la indústria cinematogràfica i organitzar nombrosos cicles, exposicions i activitats paral·leles.
Las leyes de la termodinámica de Mateo Gil (Zeta Cinema, Atresmedia)
Secció oficial a concurs – llargmetratges
Les distàncies d’Elena Trapé (Coming Soon Films, Televisó de Catalunya, Miss Wasabi Films, Busse & Halberschimdt)
Las leyes de la termodinámica de Mateo Gil (Zeta Cinema, Atresmedia)
Memorias de un hombre en pijama de Carlos Fernández de Vigo (Dream Team Concept, Lady Bug Films, Hampa Studio)
Mi querida cofradía de Marta Díaz de Lope Díaz (ESCAC Films, La Zanfoña Producciones, Sacromonte Films)
Ana de día d’Andrea Jaurrieta (No hay banda, Andrea Jaurrieta PC)
Sergio & Sergei d'Ernesto Daranas (Mediapro)
Zonazine – llargmetratges
Trinta lumes de Diana Toucedo (DianaToucedo Films, Televisión de Galicia, Lasoga Films)
Yo la busco de Sara Gutiérrez (Nanouk Films)
Amb el vent de Meritxell Colell (Polar Star Films, Habitación 1520, Paraiso Production)
Desaparecer de Josecho de Linares (ESCAC Films)
Secció oficial llargmetratge documental
Todas las mujeres que conozco de Xiana do Teixeiro (Walkie Talkie Films)
Hayati-Ma Vie de Liliana Torres i Sofi Escudé (Boogaloo Films, Escándalo Films, Televisió de Catalunya, Films d’Ici)
Ainhoa: yo no soy esa de Carolina Astudillo (Un Capricho de Producciones)
Secció oficial curtmetratge documental
Primer estrat de Ventura Durall (Nanouk Films)
La ciutat interior de Iso Luengo, Jorge Moneo Quintana i Andrea Ballesteros i Beato (UAB – Màster en Teoria i Pràctica del Documental Creatiu)
Horta de Pilar Palomero
Improvisaciones de una ardilla de Virginia García del Pino
Sessió especial – documental
Down n'hi do - La càmera ballarina de Mireia Ros (Exit Media, A Pena Films)
Secció oficial curtmetratge ficció
La última virgen de Bárbara Farrè (ESCAC Films)
Jauria de Gemma Blasco (El dedo en ojo)
La inútil de Belén Funes (Miss Wasabi Films)
Les bones nenes de Clara Roquet (Lastor Media)
Matria d'Álvaro Gago (Ringo Media, Sombriza Films)
Etiqueta negra de David Vergés (Agosto)
El beso de David Priego (Amor y Lujo, Trampolín Films)
Para ayer de Celia Galán (Celofán Audiovisual)
Cortometrajes Animazine
Luna cautiva serpiente roja bandeja de plata d'Anna Pfaff i Ariadna Ribas (Dostopos)
Psicolapse d'Arnau Gòdia (ECIB)
Back in Fashion de Belinda Bonan de Vries (Most Wanted Studio)
Bizanga Muestra de cine Mujeres en Escena
Ala-Kachuu/Grab and Run de Roser Corella
Afirmando los derechos de la mujer
Organizar lo (im)posible de Tonina Matamalas i Carme Gomila
Màlaga premiere
I Hate New York de Gustavo Sánchez (Colosé Producciones, Silent Soundsystem, Gustavo Sánchez, Películas La Trini)
5 minutos
La sombra de la ley de Dani de la Torre (La ley del plomo AIE, Vaca Films, Atresmedia Cine, Playtime)
Cosecha del año
Abracadabra de Pablo Berger (Arcadia Motion Pictures, Noodles Production, Pegaso Pictures, Perséfone Films AIE)
La llibreria d'Isabel Coixet (A Contracorriente, Diagonal, Green Films AIE, Northern Ireland Screen, One Two Films, Zephyr Films)
Estiu 1993 de Carla Simón (Inicia Films, Avalon)
Retrospectiva J.A Bayona
Lo imposible
MAFF - Málaga Festival Fund and Coproduction Event
Coraje de Rubén Rojo Aura (Magoproduction, Apapacho Films)
Matadero de Santiago Fillol (Nina Produccions, Mahoya Films, 4A4 Productions, El Viaje Films)
Spanish Screening. Málaga de cine
Ana de día d’Andrea Jaurrieta (No hay banda, Andrea Jaurrieta PC)
Amb el vent de Meritxell Colell (Polar Star Films, Habitación 1520, Paraiso Production)
Desaparecer de Josecho de Linares (ESCAC Films)
El sistema solar de Bacha Caravedo i Daniel Higashionna (Pontas Films, Señor Z)
Formentera lady de Pau Durà (Fosca Films, Televisió de Catalunya, Sunrise Picture)
Las leyes de la termodinámica de Mateo Gil (Zeta Cinema, Atresmedia)
Memorias de un hombre en pijama de Carlos Fernández de Vigo (Dream Team Concept, Lady Bug Films, Hampa Studio)
Mi querida cofradía de Marta Díaz de Lope Díaz (ESCAC Films, La Zanfoña Producciones, Sacromonte Films)
Muse de Jaume Balagueró (Castelao Pictures, Fantastic Films, Frakas Production, The Jokers Films)
Quién eres de Javier Alba (Cuarenta Films)
Trinta lumes de Diana Toucedo (DianaToucedo Films, Televisión de Galicia, Lasoga Films)
Yo la busco de Sara Gutiérrez (Nanouk Films)